8. ledna 2014

Jan Bauer získal druhou nominaci na předsedu jihočeské ODS a nominaci na místopředsedu ODS

„Samozřejmě mě potěšilo, že jsem dostal nominaci na předsedu Jihočeského regionu i v jiné oblasti, než v domovských Prachaticích,“ řekl Jan Bauer.„Nominace na místopředsedu ODS od píseckých kolegů si velmi vážím a přijímám ji.“

 

Ze sedmi oblastních sdružení jihočeského regionu ODS získal Jan Bauer nominace v Prachaticích a Písku, Martin Kuba v Českých Budějovicích. Oblastní sdružení v Táboře a v Českém Krumlově jednala ještě před tím, než Jan Bauer ohlásil kandidaturu na post předsedy regionu, a nenominovala nikoho.

 

Jan Bauer (­1969) je členem prachatické ODS od roku 1996. V letech 1998 až 2010 byl starostou města Prachatice. V letech lety 2000-2004 byl zastupitelem Jihočeského kraje a předsedou finančního výboru. Poslancem se stal poprvé v roce 2004, poslanecký mandát obhájil v letech 2006 a 2010. V parlamentu ČR působil jako místopředseda a později jako předseda Výboru pro evropské záležitosti. Zároveň byl místopředsedou klubu ODS.

Jan Bauer vystudoval prachatické gymnázium a stavební fakultu ČVUT se zaměřením na ekonomiku a řízení. Je ženatý a má dvě dospívající děti, Jana a Ivanu.