22. března 2022

Bohuslav Svoboda znovu primátorem? Chceme návrat k profesionálnímu řízení města zní z ODS

(www.ods.cz/region.prazsky) Po určité odmlce se opět rozvlnily vody debat o tom, kdo bude lídrem pražské koalice SPOLU do letošních komunálních voleb. Není divu. Kormidla státu se chopil premiér, na kterého můžeme být právem hrdí a stejně tak i Praha se chystá na změnu řízení, která spočívá dle členů koalice v jediné věci. Namísto přešlapování na místě a focení se na facebook je třeba začít pracovat, Prahu uzdravit a oživit. Změna řízení nyní nabývá zcela reálnou podobu, neboť nominaci na lídra koalice získal na své domovské Praze 10 lékař a dlouhodobě jeden z nejoblíbenějších primátorů v novodobé historii Bohuslav Svoboda.

Svoji historickou zkušenost má a je zkušeným politikem, který nikdy neodešel poražen. Jeho práce pro Prahu byla totiž v roce 2013 násilně přerušena, kdy byl v tajném hlasování odvolán z postu primátora. Došlo k tomu poté, co se tvrdě postavil do čela jako bojovník za novou a transparentní politiku města. V koalici SPOLU nyní sílí hlasy po tom, aby kandidátem na primátora byl opět po letech rodilý Pražák a především někdo, kdo dokonale zná chod města. Zkušený a vážený politik, který umí dělat reálnou politiku a vést tým, a muž s nezpochybnitelným morálním kreditem, doc. MUDr. Bohuslav Svoboda, CSc., tento požadavek Pražanů splňuje dokonale.

„Je potřeba vrátit se k profesionálnímu řízení města,“ okomentoval nominaci Bohuslava Svobody předseda pražské desítkové oblasti Martin Valovič. „Pokud na magistrát nastoupí někdo, kdo nemá politické, ale i životní zkušenosti, pak to podle toho i tak vypadá,“ dodává Valovič.

„Jako doktor celý svůj život pomáhám lidem k lepšímu a zdravějšímu životu. Nyní cítím, že moje rodné město potřebuje také lepší a zdravější budoucnost. Praha již delší dobu přešlapuje na místě a zaostává nejen za evropskými metropolemi, ale dokonce i za některými českými městy. Přeji si, aby Praha byla pulzující a moderní metropolí, na kterou budou Pražané opět hrdí. S tímto úkolem a vizí předstoupím nejprve před členy koalice SPOLU a později doufám i před Pražany,“ říká Bohuslav Svoboda.

Na otázku, jak bude Praha řešit dopravu, výstavbu bytů, parkování a další, odpovídá s úsměvem: „Když řídíte jako přednosta kliniku, prostě si vyberete ten nejlepší tým. Ten svůj rád představím ve chvíli, kdy koalice moji kandidaturu schválí - zatím mám první nominaci ze svého oblastního sdružení. Ale řeknu vám, že se na to ohromně těším.“

Ing.arch. Martin Valovič
Předseda OS ODS Praha 10