Výzva předsedy ODS Petra Fialy premiérovi a předsedovi hnutí ANO

27. ledna 2019
Výzva předsedy ODS Petra Fialy premiérovi a předsedovi hnutí ANO

(www.ods.cz)

Včerejší prohlášení předsedy ANO a předsedy vlády Andreje Babiše a ministryně financí Aleny Schillerové o tom, jak hnutí ANO trápí problémy českých živnostníků, někoho rozesmálo, ale mnohé především pobouřilo. Andrej Babiš je totiž posledních pět let hlavním režisérem státní šikany a doslova třídního boje proti živnostníkům a malým a středním podnikatelům, nejdříve z pozice ministra financí a poslední více než rok jako předseda vlády.

Jménem ODS vyzývám premiéra a předsedu hnutí ANO k přímému jednání o návrzích, které pomohou živnostníkům a malým a středním podnikatelům konkrétními změnami. Politická prohlášení nic nevyřeší. Premiér by měl naplnit svá slova a něco konkrétního udělat. ODS je na takové jednání připravena.

ODS dlouhodobě poukazuje na byrokratické, regulační, institucionální, daňové a odvodové zatížení živnostníků. Jsme rádi, že se hnutí ANO na své včerejší ideové konferenci inspirovalo ve volebním programu ODS z roku 2017 a převzalo z něho myšlenku paušální daně pro nejmenší podnikatele. ODS v posledních letech mnohokrát předložila řadu návrhů, které minulá nebo současná vláda za účasti ANO odmítla (jako například snížení počtu sazeb DPH, zrušení EET, zrušení kontrolního hlášení, zrušení daně z nabytí nemovitostí, zrušení zákazu prodeje o některých svátcích, zrušení silniční daně pro osobní vozidla…)

ODS je připravena jednat s předsedou vlády o možnosti zásadní změny postavení živnostníků v České republice.

Pane premiére, prokažte, že tentokrát nejde jen o prázdná slova spojená s blížícími se volbami.