Výkonná rada ODS schválila přesunutí kongresu do Olomouce
11. prosince 2013

Výkonná rada ODS schválila přesunutí kongresu do Olomouce

Výkonná rada Občanské demokratické strany schválila na svém pondělním jednání mimo jiné návrh grémia o přesunutí lednového kongresu z Prahy do Olomouce. O změně místa konání rozhodlo grémium ODS s ohledem na další snížení nákladů na kongres. Původně ohlášený termín 18. a 19. ledna zůstává beze změn.

 
„Výkonná rada pověřila grémium, aby vybralo termín a místo kongresu s ohledem na co nejnižší náklady. Vzhledem k tomu, že se v již stanoveném termínu 18. a 19. ledna nově uvolnil prostor v olomouckém kongresovém hotelu Clarion, rozhodlo grémium přesunout kongres z Prahy do Olomouce a zařadit tento bod na jednání nejbližší výkonné rady,“ vysvětlil Martin Kuba, úřadující předseda Občanské demokratické strany, a dodal, že v čase, kdy grémium rozhodovalo o konání kongresu, byl olomoucký kongresový hotel rezervovaný a nejvýhodnější variantou bylo uspořádání kongresu v termínu 18. a 19. ledna v pražském hotelu Clarion.
 
„Přesunutím kongresu z Prahy do Olomouce dostane navíc 24. kongres velkou symbolickou hodnotu, protože na stejném místě v Olomouci byla v roce 1991 Občanská demokratická strana založena. Kde jinde začít restart ODS z její současné těžké situace než právě tam,“ dodal Martin Kuba.