Usnesení Výkonné rady ODS
31. srpna 2016

Usnesení Výkonné rady ODS

Usnesení Výkonné rady ODS

 
Výkonná rada ODS:
 
  • Vyzývá všechny občany, kteří věří ve svobodu a vlastní schopnosti, aby podpořili v nadcházejících volbách ODS. 
 
  • Žádá premiéra, aby dostál svému závazku a společně se zástupci opozičních stran vypracoval národní pozici České republiky ke změnám Evropské unie reagujícím na brexit. Bez společného postoje všech demokratických stran bude mít Česká republika slabou pozici při vyjednávání.
 
  • S politováním konstatuje, že premiér Sobotka nevyužil návštěvy Angely Merkelové, aby zcela jednoznačně a nahlas odmítl jakékoliv přenášení nákladů na ČR v souvislosti s chybnou migrační politikou Německa. Odmítnutí povinných kvót je málo.
 
  • Považuje návrhy na další výjimky z EET za důkaz nepřipravenosti tohoto systému. Obavy z nefunkčnosti nelze řešit výjimkami pro některé skupiny podnikatelů, ale naopak zrušením EET jako celku. 
 
  • Odmítá plán vládních poslanců na zavedení povinných stáží soukromých lékařů ve veřejných nemocnicích. Jedná se o novodobou formu nucených prací ve státních podnicích. Soukromí lékaři musí mít možnost zodpovědně vykonávat svou činnost v ordinaci, nikoli řešit nedostatek personálu v nemocnicích.