ODS blíž k Vám

Alexandr Vondra, Veronika Vrecionová a Ondřej Krutílek si v Plzni připomněli výročí konce 2. světové války, v kraji se setkali také s místními zemědělci a průmyslníky

7. května 2024
Alexandr Vondra, Veronika Vrecionová a Ondřej Krutílek si v Plzni připomněli výročí konce 2. světové války, v kraji se setkali také s místními zemědělci a průmyslníky

(www.ods.cz) ​​​​​​​Pokračujeme v kontaktní kampani po celé republice! Další zastávkou Alexandra Vondry, Veroniky Vrecionové a Ondřeje Krutílka byl Plzeňský kraj. Připomněli si zde 79. výročí konce druhé světové války, v kraji se setkali také se zástupci místního zemědělství a průmyslu. Celý výjezd zakončili na pietním aktu Díky, Ameriko!, kde uctili památku všech, kteří se podíleli na osvobození města Plzně v roce 1945.

„Slavnosti svobody v Plzni jsou událostí s mimořádnou atmosférou. Spolu se stovkami lidí jsme sledovali Konvoj svobody, který čítal na 300 kusů americké vojenské techniky. Z Plzně jsme zamířili do Klatov a Domažlic, kde jsme položili květiny u pomníku osvobození americkou armádou a v historickém průvodu jsme se vydali k pamětní desce Matta Konopa. Dělá mi ohromnou radost, že spolky vojensko-historické techniky tuto tradici udržují a přibližují mladším generacím jak naše dějiny, tak statečné příběhy tehdejších hrdinů,“ řekl Alexandr Vondra.

„Během návštěvy Plzeňského kraje jsme navštívili také farmu Hyršov. Jejich přístup k zemědělství mě upřímně potěšil – podnikají zde skoro bez dotací a je znát, že ve všech svých aktivitách přemýšlí o několik kroků napřed. Díky tomu jsou v případě potřeby rychle schopni svou výrobu diverzifikovat. Vedle zemědělské činnosti ale také dbají o krajinu a kvalitu půdy. Například vybudovali rybníky, které zvelebují krajinu, ale především pomáhají zadržovat vodu, což je pro naši přírodu zásadní,“ uvedla Veronika Vrecionová.

„Plzeňský kraj dostál své pověsti centra českého strojírenství – a rozhodně tady neusínají na vavřínech! Právě ve strojírenství, ale i v řadě dalších oblastí, se kraj posouvá velmi rychle kupředu. Integrace inovativních IT technologií a umělé inteligence svědčí o tom, že kraj aktivně reaguje na nové výzvy a neustále se vyvíjí. Tohle je právě ten směr, který bychom měli následovat,“ uzavřel Ondřej Krutílek.

Alexandr Vondra

místopředseda strany
europoslanec

Veronika Vrecionová

předsedkyně europoslaneckého klubu ODS
členka Programového týmu ODS zemědělství

Ondřej Krutílek

kandidát do Evropského parlamentu
analytik legislativy EU