Rozstřel iDNES.cz: Evropa zklamala, nelegální migrace si najde jiné cesty
25. září 2018

Martin Červíček: Rozstřel iDNES.cz: Evropa zklamala, nelegální migrace si najde jiné cesty

(iDNES.cz) Česká republika není momentálně ohrožena nelegální migrací a terorismem, uprchlická krize ale neskončila. V úterním Rozstřelu to uvedl kandidát ODS do Senátu za Náchodsko Martin Červíček. První náměstek Královéhradeckého kraje a bývalý policejní prezident hovořil i o rozvoji dopravy či vztahu politiků k policii.

 

„Nelegální migrace bude hledat jiné cesty. Snaha dostat určitou část lidí, například z Afriky, do Evropy bude existovat dá. Musí se to řešit na vnějších hranicích,“ podotkl v Rozstřelu.
Evropa podle něj není důsledná v dodržování pravidel, která se zavedla se vznikem Schengenu. „Musíme dodržovat pravidla, která se případně modifikují,“ uvedl.

Představitel ODS v diskusním pořadu iDNES.cz hovořil také o rozvoji silniční a železniční dopravy v Královéhradeckém kraji. „Stát se ke krajům chová macešsky,“ poukázal na to, že krajským samosprávám chybí peníze na stavbu a rekonstrukce silnic a dálnic.

Červíček odpovídal i na dotazy k jeho odchodu z čela policie i o postoji politiků k bezpečnostním složkám. Politici by podle něj měli přestat policii vnímat jako mocenský nástroj a měli by zodpovědněji obsazovat klíčové policejní funkce.

Pokud by v senátních volbách uspěl, zůstal by ve vedení kraje. „Nebral bych za to plat, byl bych neuvolněný náměstek,“ podotkl. V Senátu je podle něj důležité znát problémy regionu, který senátor zastupuje, a posty v horní komoře parlamentu a kraji se vhodně doplňují.

Náchodský rodák Martin Červíček působil u policie šestadvacet let. V letech 2012 až 2014 byl policejním prezidentem. Mimo to šéfoval taky dopravní a pražské policii. Od roku 2016 je zastupitelem a prvním náměstkem hejtmana Královéhradeckého kraje, kde má v gesci dopravu.
 

brig. gen. v.v. Mgr. Martin Červíček
kandidát do Senátu Náchodsko 2018
expert ODS pro bezpečnost
člen výkonné rady ODS
náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje
předseda oblastního sdružení ODS Náchod

Více o autorovi