Josef Šrámek

Povolání: starosta
*1956

U Splavu 76/14A
725 28  Ostrava – Lhotka

Politická příslušnost: ODS

Životopis

Narodil jsem se 15.7.1956 v Ostravě - Lhotce, kde od té doby bez přestávky žiju. Jsem 36 let štastně ženatý. S manželkou Jarmilou máme 2 děti a také 2 vnučky. V roce 1974 jsem se vyučil elektromontérem a následně jsem vystudoval Střední průmyslovou školu. Po studiu jsem nastoupil do společnosti ZAM. V roce 1991 jsem pracovně přestoupil na technický rozvoj GŘ OKD. Ve svém “volném” čase upřednostňuji aktivní odpočiněk. Rád plavu, hraji tenis, jezdím na kole a věnuji se pěší turistice. Sport mám rád i po pasivní stránce. Jako věrný fanoušek a bývalý fotbalista pořád rád chodím na kopanou. Fandím take basketbalu a dalším sportům.

V prvopočátku jsem se stal členem OF. Po vzniku ODS jsem vstoupil do strany a straně zůstávám věrný nadále. Do komunální politiky jsem prakticky vstoupil v komunálních volbách v listopadu 1994 v městském obvodu Lhotka. V tomto roce jsme volby vyhráli (61,36%) a mne zvolili starostou. Tuto funkci vykonávám dodnes, je to už 22 let. Komunální volby jsme už vyhráli 6 krát, r. 1994, 1998, 2002, 2006, 2010, 2014. Celkový průměr 53,09%. Poslední volby 54,7%. To jsou výsledky ODS pod mým vedením.

Mám jasný názor: Lidé nejsou hloupí, vidí, jak kdo pracuje. A dovedou ocenit výsledky práce. A hlavně když se všemi jednáte rovně. Dvě volební období jsem byl taktéž členem zastupitelstva města, bylo to od roku 2006 do roku 2014.

Za ty roky v kumunální politice se snad dá tvrdit, že nejsem začátečník. Stojím teď o to, abych své zkušenosti s obecní a městské politiky zůročil i v krajském zastupitelstvu.

Měl bych se teď několika slovy vyjádřit k tomu, co Vám a celé ODS nabízím jako kandidát do krajského zastupitelstva.

Je to jednoduché – nabízím svoji energii a práci.

Kolegové a i přátelé o mě říkají, že si prostě nedám pokoj dokud není všechno hotovo.

Politika v dnešní době není nic jiného než souboj o to, kdo se prosadí. I když to vinou dění na celostátní scéně mnohdy úplně lehké není. Nikdy by mě nenapadlo z boje utíkat. My nemůžeme v současnosti pouze pletichařit a politikařit. Musí být vidět výsledky práce.

Závěrem chci dodat, že ODS, pokud se chce vrátit tam, kde byla, a tam, kde podle mého názoru patří, by měla zase na takových lidech stavět.