3. srpna 2015

Dostupná veřejná služba? Zapomeňte!

Andrej Babiš podpořil zrušení 23 územních pracovišť finančních úřadů. Jedná se o další konkrétní ukázku skutečného přístupu k občanům a jejich potřebám. ODS dlouhodobě bojuje proti růstu byrokracie, současný návrh Andreje Babiše je však krokem špatným směrem. Namísto jednoduché administrativy a snadno dostupných úřadů jsou občané nuceni se zabývat stále větším množstvím předpisů a za úřady cestovat na stále větší vzdálenosti. Takto pružná a efektivní státní správa nevypadá.

 
„Připadá mi tragikomické, že jako hlavní důvod ke zrušení uvádí Generální finanční ředitelství potřebu lepší komunikace, specializace a práce ve větších týmech. Naše finanční ředitelství není schopno efektivně řídit týmy o pěti až deseti lidech na svých územních pracovištích vzdálených pouze několik desítek kilometrů, a proto je ruší. Tím však bohužel nebojuje proti růstu byrokracie, ale pouze ztěžuje přímý kontakt občanů s úřady, neboť nikdo nebude propuštěn, pouze zaměstnanci z územních pracovišť budou muset dojíždět do práce do jiného města, aby následně za nimi museli dojíždět i občané. Může existovat lepší důkaz, že rozvrat veřejné správy pokračuje a že Ministerstvo financí rozhodně nevnímá občana jako klienta?“ zpochybňuje logiku záměru Generálního finančního ředitelství zrušit od 1. 1. 2016 celkem 23 územních pracovišť FÚ v obcích s rozšířenou působností místopředseda ODS a předseda senátního výboru pro veřejnou správu Miloš Vystrčil.
 
„Občane, plň si své povinnosti, a pokud něco potřebuješ, tak si za námi pěkně zajeď, nejlépe do bývalého okresního města a hleď se pořádně naučit používat internet. Také si nezapomeň pořídit datovou schránku a běda, jak promeškáš nějaký termín, to si na Tebe posvítíme. Tak se dá stručně charakterizovat nový styl výkonu státní správy v podání Generálního finančního ředitelství,“ zakončil charakteristiku chystaných změn místopředseda Miloš Vystrčil.
 
Právě z iniciativy starostů Telče, Náměště nad Oslavou a Pacova a senátora Miloše Vystrčila vznikla FB stránka Máme toho dost a prohlášení, ke kterému je možné se připojit.  
RNDr. Miloš Vystrčil

místopředseda strany
1. místopředseda senátorského klubu
krajský zastupitel
zastupitel města
předseda regionálního sdružení
místopředseda oblastního sdružení