1. dubna 2015

Pan ministr Babiš by se měl vrátit z dovolené

Pan ministr Babiš by se možná měl vrátit z dovolené, protože vláda nedokáže vybírat daně a to je porušením toho, co sama říkala. To, že se vybírá méně daní v době, kdy ekonomika roste, je docela podivné a já bych byl rád, kdyby to pan ministr vysvětlil. A kdyby hlavně něco udělal.

 
Pan ministr nám stále říká, že je to důsledky spotřební daně a předzásobením tabákem. Já nevím, zda i po třech měsících nižšího výběru daní nejen proti 2014 i proti roku 2013 se můžeme spokojit s takovým vysvětlením. Vláda by se měla chystat na nižší celoroční výběr a připravit na něj státní rozpočet. Premiér by měl říci, zda se vláda chystá omezit výdaje, nebo zvýšit deficit. 
 
Vláda musí konečně začít dobře hospodařit. Zatím jen nachystala rozpočet, kde extrémně vzrostly mandatorní výdaje, kde se navýšily provozní výdaje ministerstev. Vůbec nešetří, jen rozdává. Slibovala, že to někde vybere. Ale zatím to tak nevypadá. Pokud má ministr Babiš v plánu neschopnost vlády vybírat dobře daně kompenzovat tím, že zavede registrační pokladny a slibuje si, že mu živnostníci a drobní podnikatelé výpadky pokryjí, tak si myslím, že je to úplně špatná politika.
 
http://pfiala.cz/  •  FACEBOOK  •  TWITTER