100 válečných dnů ministryně Válkové
5. května 2014

Pavel Blažek: 100 válečných dnů ministryně Válkové

Paní ministryně Válková zatím předvedla chaotický výkon plný neodůvodněných sporů a, věrná svému příjmení, válek. Ihned po nástupu rozpoutala osobní vendetu ve Vězeňské službě, stihla i prozatím neúspěšný pokus politicky řídit státní zástupce.

 
 Záměr prosadit své milce v orgánech justice již počala organizovat její první náměstkyně. Její výrok o "klidu v Protektorátu Böhmen und Mähren" zase neponechal v "míru" politickou scénu ani nejširší veřejnost. 
 
Pokud jde o výkon spravedlnosti, věnovala pozornost jen mediálně vděčným případům, jako Opencard, Kajínek, odměny advokátů a exekutorů atd. O kom se nepsalo a nevysílalo, neměl šanci na smítko pozornosti ministerstva. 
 
V personální politice si z jejich podřízených není nikdo jist dne ani hodiny, kdy se dostane do iracionální nemilosti a bude propuštěn, případně návdavkem veřejně dehonestován. Za profesorsky akademickou tváří se totiž skrývá, zcela v duchu životních zkušeností Heleny Válkové, leninsko jakobínský přístup k lidem - kdo nejde se mnou, jde proti mně - a stane se tak pověstnou třískou v lese, v němž se kácí ve prospěch blíže neurčeného dobra lidstva. 
 
Aspoň za oněch 100 dní víme, jak si ANO v praxi představuje fungování služebního zákona, o němž tak rádi kážou.
 
 

JUDr. Pavel Blažek, Ph.D.
expert ODS pro spravedlnost
poslanec

Více o autorovi