13. března 2024

Premiér Fiala: Pracujeme na tom, aby občané mohli snadno přejet z jednoho konce ČR na druhý

(www.vlada.cz) Dálnice D35 propojí západ a východ ČR a bude alternativou přetížené dálnici D1. Premiér Petr Fiala se ve středu 13. března 2024 společně s ministrem dopravy Martinem Kupkou zúčastnili kontrolního dne úseku Hořice-Sadová, který by měl být zprovozněn za dva roky. Během cesty na výjezdní zasedání vlády do Jablonce nad Nisou se premiér si premiér prohlédl výrobu nanovláken ve společnosti NAFIGATE Park v Chrastavě a následně se setkal s vedením města Jablonec nad Nisou.

Před letošním prvním výjezdním zasedáním vlády navštívili ministři vlády Petra Fialy několik míst v Královéhradeckém a Libereckém kraji. „Tento model výjezdních zasedáních považujeme za velmi užitečný, protože nejenom, že se vláda sejde mimo Prahu, ale součástí toho je právě jednání s reprezentacemi příslušných krajů a bavíme se o konkrétních problémech, které se týkají přímo příslušného regionu. Kontakt mezi vládou, samosprávami, podnikatelským prostředí je velmi důležitý,“ uvedl premiér Petr Fiala.

Premiér Petr Fiala se s ministrem dopravy Martinem Kupkou ráno společně zúčastnili kontrolního dne stavby nového úseku dálnice D35 Hořice-Sadová, který umožní dálniční spojení mezi Hradcem Králové a Jičínem a uleví přetížené silnici I/35, kde je už několik let neúnosná dopravní situace. „Úsek dálnice D35 mezi Hořicemi a Sadovou by se měl otevřít řidičům už za dva roky. Pracujeme na tom, aby občané mohli snadno přejet z jednoho konce ČR na druhý, a dálnice D35 k tomu výrazně pomůže. Jsem rád, že se daří díky výborné práci ministra dopravy Martina Kupky a jeho týmu posouvat řadu dopravních staveb kupředu, a děkuji všem, kteří se na tom podílejí,“ řekl předseda vlády Petr Fiala.

Aktuálně jsou na dálnici D35 rozestavěné čtyři úseky o celkové délce 31,5 kilometru. Do konce roku se má rozestavět dalších pět úseků o celkové délce 32,5 kilometru, půjde tak o nejrozestavěnější dálnici v České republice. „Díky rekordním investicím do dopravní infrastruktury se nám daří stavit nové úseky a stavby zrychlovat, aby všichni mohli pohodlně cestovat z jednoho konce Česka na druhý,“ dodal Petr Fiala.

Poté se předseda vlády přesunul do Chrastavy, kde navštívil společnost NAFIGATE Park, která má vlastní centrum pro výzkum a vývoj nanovláken. „Společnost NAFIGATE Park, kterou jsme dnes navštívil, je dobrým příkladem toho, jak nanotechnologie mohou oživit region a přinést do naší ekonomiky potřebné inovace,“ uvedl premiér Petr Fiala s tím, že právě inovace znamenají výrobky s vysokou přidanou hodnotou a také dobře placená pracovní místa pro občany. „Chci, aby produkty s vysokou přidanou hodnotou budou tvořily páteř naší moderní ekonomiky a přispívaly tak k vyšší konkurenceschopnosti v rámci Restartu Česka,“ zmínil Petr Fiala.

Ještě před samotným zasedáním vlády v Eurocentru Jablonec nad Nisou, se premiér Petr Fiala společně s vicepremiérem pro digitalizaci a ministrem pro místní rozvoj Ivanem Bartošem setkal na radnici v Jablonci nad Nisou s primátorem města Milošem Velem a dalšími členy vedení města.

 

Petr Fiala

předseda vlády ČR
předseda ODS