8. listopadu 2023

Senátorský klub ODS a TOP 09: Konsolidace veřejných financí je pro další úspěšné směřování Česka nezbytná, klub balíček podpoří většinou hlasů

(www.ods.cz) Senátoři se na 18. schůzi sešli k programu návrhu zákona, kterým se mění některé zákony v souvislosti s konsolidací veřejných rozpočtů. Předseda senátorského klubu ODS a TOP 09 Zdeněk Nytra očekává, že senátoři klubu balíček podpoří většinou hlasů. Podle něj je konsolidace veřejných financí největším zájmem a je pro další úspěšné směřování země nezbytná.

„Všichni si uvědomujeme, že konsolidace veřejných financí je nezbytná, proto i náš klub velkou většinou během hlasování balíček podpoří. A to v původním znění, ve kterém přišel ze Sněmovny. Zároveň po ranním jednání s předsedou sněmovního hospodářského výboru jsme se domluvili i na znění doprovodného usnesení, které dnes k tisku připojíme v případě, že balíček dnešním hlasováním projde. Reflektujeme v něm i kritické, ale konstruktivní, postoje senátorek a senátorů,“ řekl na tiskové konferenci před jednáním Zdeněk Nytra, předseda senátorského klubu ODS a TOP 09.

Plénum se bude také zabývat Farmaceutickým balíčkem a některými unijními směrnicemi, např. o monitorování a odolnosti půdy. Senátoři a senátorky si dále vyslechnou informace vlády o výsledcích jednání Evropské rady, které se konalo 26.–27. října. Projednají také návrh zákona, kterým se mění některé zákony v souvislosti s elektronizací vybraných agend, a senátní návrh zákona senátorů Ladislava Václavce, Jitky Seitlové a dalších senátorů o podmínkách odborné a specializované způsobilosti k výkonu zdravotnického povolání.

Zdeněk Nytra

předseda senátorského klubu ODS a TOP 09