CNN Prima News: Co na to premiér na CNN Prima NEWS
5. října 2022

Petr Fiala: Co na to premiér na CNN Prima NEWS

(CNN Prima News) Na sobotní demonstraci svolanou odbory nepůjdu. Nebudu podporovat prezidentskou kampaň Josefa Středuly, řekl předseda vlády Petr Fiala (ODS) v pořadu CNN Prima NEWS Co na to premiér. Odmítl tvrzení, že by s odboráři vláda nekomunikovala, naopak s nimi podle jeho slov jedná pravidelně. Stejně tak se ve vysílání ohradil proti hlasům, že se vláda vykašlala na občany České republiky, jak to rámcují organizátoři protivládních protestů.

Celý rozhovor s Petrem Fialou můžete zhlédnout na CNN Prima News.

Odboráři se mají sejít v centru Prahy tuto sobotu v rámci „demonstrace proti chudobě“. Odborový předák Josef Středula podle svých slov očekává desítky tisíc protestujících. Dodal, že odbory nejsou spokojeny s tím, jak vláda zvládá současnou krizovou situaci.

Fiala nicméně odmítl, že by se demonstrace on či kdokoliv ze současného kabinetu účastnil, aby diskutoval s nespokojenými občany. „Neplánuji na ní vystoupit. Nepředpokládám, že bych na ni byl pozván. My s lidmi mluvíme, i s odboráři. Velmi pravidelně. Před 14 dny byla tripartita, jednali jsme s odborovými svazy. Dokonce jsme na základě jejich podnětu zvýšili tarifní mzdy a pozvali jsme je do koordinační skupiny, kterou jsem vytvořil pro řešení ceny energií,“ sdělil Petr Fiala v pořadu Co na to premiér.

Na konto chystané sobotní demonstrace dodal, že nehodlá podporovat „prezidentskou kampaň Josefa Středuly“. Návrhy, se kterými odbory vystoupily, pak označil za neproveditelné.„Jsou nerealizovatelné, nebo by způsobily obrovskou inflaci a další velké problémy. Toto určitě není cesta. Staráme se o lidi, občanům jsme nabídli řešení, jsme v tom jedni z nejlepších v Evropě. Nenecháme nikoho padnout,“ zopakoval znovu Fiala.

Posléze upřesnil, že netvrdí, že by účastníci na demonstraci byli podporovatelé prezidentské kampaně odborového předáka Středuly. „Já tam nepůjdu, abych ho nepodporoval,“ upřesnil pobaveně Fiala.

Petr Fiala
předseda vlády ČR
předseda ODS

Více o autorovi