Národní sportovní agentura poškodila obce
5. srpna 2021

Jakub Janda: Národní sportovní agentura poškodila obce

(www.ods.cz) Poslanec a místopředseda sněmovního podvýboru pro sport Jakub Janda ostře kritizoval Národní sportovní agenturu (NSA) za zrušení výzvy, která se měla týkat sportovní infrastruktury. Poškodí to podle něj především obce, které podaly většinu žádostí.

„Je to další, za poslední měsíce už třetí zrušená výzva ze strany Národní sportovní agentury. Nevím, zda jde o ‚kostlivce‘, který vypadl ze skříně po bývalém šéfovi NSA Milanu Hniličkovi, anebo jestli se jedná o opětovné diletantství Agentury. Ve výsledku je to ale jedno – obrovská spousta práce, úsilí i energie jde do koše,“ uvedl Jakub Janda.

Připomněl, že výzva se týkala sportovní infrastruktury, což znamená především haly a hřiště. A upozornil, kdo bude postupem NSA – tedy úřadu, který spadá pod premiéra Andreje Babiše – nejvíce trpět.

„Odnesou to obce, které podaly spoustu, ne-li dokonce drtivou většinu žádostí. A ve finále to samozřejmě odnesou i jejich obyvatelé. Obce už mají tyto projekty v rozpočtech, někdy dokonce mají i vysoutěžené stavební firmy a sjednané úvěry. Řada projektů se přitom už v dokumentacích přizpůsobovala parametrům výzvy NSA. Kdo někdy seděl na radnici, tak chápe, do jak obrovských potíží je Agentura dostala. Je to neuvěřitelné diletantství!“ dodal Jakub Janda.