Lhůta pro přihlášení zaměstnance se může vrátit na osm dní. Návrh podpořil výbor pro sociální politiku
28. května 2020

Jan Bauer: Lhůta pro přihlášení zaměstnance se může vrátit na osm dní. Návrh podpořil výbor pro sociální politiku

(www.ods.cz) ​​​​​​​Lhůta, ve které musí zaměstnavatelé přihlásit nebo odhlásit své zaměstnance na správě sociálního zabezpečení, se možná vrátí na původních osm dní. Na návrh poslance Jana Bauera to dnes doporučil sněmovní výbor pro sociální politiku během projednávání návrhu „covidového“ zákona o prominutí pojistného na sociální zabezpečení. Sněmovna bude o návrhu hlasovat zítra.

Zkrácení lhůty na přihlašování a odhlašování zaměstnanců, které zkritizovali zástupci zaměstnavatelů, prošlo pozměňovacím návrhem z dílny MPSV k nedávno projednávanému zákonu o odpuštění penále z pojistného na sociální zabezpečení.

„Jsem rád, že zvítězil zdravý rozum a že z výboru půjde doporučení zrušit nedávno přijatý přílepek, podle kterého by zaměstnavatelé museli tento administrativní krok dělat ze dne na den. Ten návrh byl nefér a zkomplikoval by život řadě firem. Stačilo by, aby ve firmě onemocněla mzdová účetní. Problém by mohly mít i podniky, které využívají externí účetní,“ uvedl po hlasování výboru Jan Bauer.

Ten současně varoval před předkládáním nedomyšlených přílepků k aktuálně projednávaným „covidovým“ zákonům.

Ing. Jan Bauer
poslanec PČR
zastupitel
člen regionální rady
předseda oblastního sdružení

Více o autorovi