Domovy důchodců bez EET, prosadili jsme výjimku
7. června 2019

Jan Bauer: Domovy důchodců bez EET, prosadili jsme výjimku

(www.ods.cz ) Poskytovatelé sociální služeb jako jsou domovy pro seniory, zařízení pro lidi se zdravotním postižením nebo sociální služby poskytované dětem nebudou mít povinnost vést elektronickou evidenci tržeb (EET). S návrhem na jejich vyloučení z EET dnes v Poslanecké sněmovně uspěla Občanská demokratická strana.

„Kvůli politice vlády je systém sociálních služeb ve finanční krizi. Obcím chybí peníze na pomoc potřebným. K tomu všemu chtěla ještě vláda na sociální služby uvalit EET. To by byl příslovečný hřebíček do rakve. Upozorňujeme na to od začátku a jsem rád, že naše argumenty Sněmovnu přesvědčily a náš návrh podpořili i vládní poslanci,“ uvedl po hlasování místopředseda sněmovního výboru pro sociální politiku Jan Bauer.

Podle něj by vláda měla naopak vytvářet sociálním službám příznivé podmínky pro jejich rozvoj, protože je bude v budoucnu vzhledem ke stárnutí populace potřebovat stále více lidí. „Je absurdní, aby vláda poskytovatele sociálních služeb dusila nesmyslnými povinnostmi a ztěžovala už tak náročnou a špatně ohodnocenou práci lidem, kteří v sociálních službách pracují.“

Ing. Jan Bauer

Ing. Jan Bauer

poslanec PČR
zastupitel
člen regionální rady
předseda oblastního sdružení

Více o autorovi