13. září 2018

Za neschopnost vlády nese odpovědnost Andrej Babiš, nelze ji svalovat na ODS

(www.ods.cz) Občanští demokraté se ohradili proti obvinění Andreje Babiše, který je nařkl z obstrukcí při projednávání elektronické evidence tržeb. Včerejší jednání k tomuto bodu skončilo předčasně proto, že předsedající schůze nebyl schopen zajistit elementární pořádek v sále při diskusi o nálezu Ústavního soudu k EET. Občanští demokraté kritizují neschopnost vládní většiny zajistit včasné projednávání zákonů.

 
„Obvinění premiéra Andreje Babiše – podle nějž prý ODS obstruuje při projednávání EET v Poslanecké sněmovně, nechce více peněz pro města a obce apod. – jsou nepřípadná a nehorázná, a proto je jednoznačně odmítáme. Ústavní soud ve věci EET rozhodl už v prosinci minulého roku, vláda poslala do Poslanecké sněmovny zákon reagující na toto rozhodnutí teprve letos v červnu a na jednání se dostal až včera, což je problém vládní většiny. Sám předseda Babiš nese odpovědnost za neschopnost vlády přinášet a prosazovat své návrhy. Místo toho svaluje vinu na opozici a vymlouvá se,“ uvedl předseda ODS Petr Fiala.
 
„A co se týká měst a obcí, tak ODS na rozdíl od vlády Andreje Babiše připravuje zákony, které pomáhají obcím i občanům a jež usnadňují život podnikatelům. Prosadili jsme změnu školského zákona, předložili jsme novelu stavebního zákona a připravujeme novelu zákona o hmotné nouzi,“ dodal předseda ODS.
Petr Fiala

předseda ODS