Konec paní primátorky se dal očekávat
11. dubna 2018

Alexandra Udženija: Konec paní primátorky se dal očekávat

(www.odspraha.cz) Praha pod vedením primátorky Krnáčové neuvěřitelně stagnuje a v podstatě nefunguje. Nefunguje ani ten „tým profíků“ na magistrátu, který před volbami hnutí ANO slibovalo. Nutno ale férově dodat, že v tom paní primátorka není sama. Za zoufalou situaci může celá koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice (SZ, KDU-ČSL a STAN).

ODS několikrát vyzvala primátorku, ať z koalice vyhodí Zelené a další strany, které rozvoj Prahy systematicky brzdí. Neměla na to odvahu a tak to i za ně taky odnesla. Je symbolické, že svůj konec v politice oznámila v situaci, kdy Praha zažívá obrovský dopravní kolaps, způsobený nefungující technologií v tunelu Blanka.

Podstata problému není v jedné osobě, ale v nesystémovosti hnutí ANO, ve kterém převažují naprosto protichůdné názory a zájmy. Ukazuje se, že město ani stát nejde řídit jako firmu a že selhává jeden projekt hnutí ANO za druhým.

Jako kolegyni, na osobni úrovni, bych paní primátorce chtěla popřát vše dobré do dalšího působení, které zřejmě nebude v politice.

 

Alexandra Udženija
1. místopředsedkyně strany
expertka pro rozvoj ekonomiky a podnikatelského prostředí
předsedkyně klubu zastupitelů za ODS při ZHMP

Více o autorovi