20. srpna 2017

Plány ČSSD na zvyšovaní daní jsou nepřijatelné. Nechme lidem jejich peníze

(www.ods.cz) Komentář předsedy ODS Petra Fialy k daňovým návrhům ČSSD.

ČSSD je ve svých daňových návrzích nepoučitelná. Místo toho, aby nechala lidi na pokoji, jim chce po volbách podle vyjádření lídra ČSSD Lubomíra Zaorálka zvyšovat daně. To je pro ODS zcela nepřijatelné. Zvýšení čistých mezd pro všechny zaměstnance cestou snížení daní je pro ODS i jedním ze základních kamenů Vyšehradské deklarace, kterou jsme představili tento týden. 

Nejhorší je, že pro své daňové experimenty nemá ČSSD žádný důvěryhodný plán. Jednou chce zvyšovat daně lidem s příjmy nad 50 tisíc hrubého, o pár týdnů později zjistí, že přestřelila, a mění názor - najednou je to přes 80 tisíc. Toto daňové střílení od boku nakonec nejspíš skončí tak, že ČSSD pro jistotu zvýší daně všem.

ODS naopak chce všem daně snižovat, aby lidem zůstalo více peněz. Zdůrazňuji: jejich peněz. Náš plán na snížení daní - a tedy zvýšení mezd - jsme představili už na jaře. Počítá mimo jiné se zavedením rovné, spravedlivé 15% daně z hrubé mzdy pro všechny zaměstnance, což by zvýšilo mzdy o cca 7 %. K tomu chceme i snížit odvody placené zaměstnavatelem.

Lidé se mohou spolehnout, že ODS své programové priority nezmění. Teď ani po volbách.

Petr Fiala

předseda strany