INFO.cz: Plyn je dnes politické médium. Evropský Green Deal kvůli ruské válce významně kolabuje a je před námi nesmírná výzva. Jak ji zvládnout?
4. dubna 2022

Martin Kuba: INFO.cz: Plyn je dnes politické médium. Evropský Green Deal kvůli ruské válce významně kolabuje a je před námi nesmírná výzva. Jak ji zvládnout?

(INFO.cz ) Stisknete vypínač – světlo svítí, otočíte kohoutem – topení hřeje. Tak v podstatě několik desetiletí fungovala evropská energetika. Zkrátka tu byla, sloužila a nevěděli jste o ní. Začalo se to měnit s přijetím evropských plánů na přechod k tzv. čisté energetice. A pak přišel Putinův útok na Ukrajinu a ten náhle všechno zcela změnil. Hostem Tech Talku je Martin Kuba, exministr průmyslu za ODS, hejtman a předseda Asociace krajů a také podnikatel v oblasti obnovitelných zdrojů.

Celý rozhovor s Martinem Kubou si můžete poslechnout na INFO.cz.

Martin Kuba připomíná jedno podstatné specifikum energetiky: je to běh na dlouhou trať, ve kterém hrajete se zdroji, které máte: „Energetika není něco, co můžete politicky změnit s jednou vládou, není pravicová nebo levicová.“ Jinými slovy je potřeba k ní přistupovat racionálně a s dlouhodobou vizí, protože co rozhodneme dnes, projeví se za dlouhé roky.

Martin Kuba

Martin Kuba

předseda Asociace krajů ČR
hejtman Jihočeského kraje
předseda regionálního sdružení

Více o autorovi