ODS nikdy nebyla stranou úzké skupiny poslanců, ale stranou tisíců poctivých a aktivních lidí, kteří se každý den podílejí na jejím fungování. Sdílíme společné hodnoty, věříme v demokracii, svobodu a stát, v němž být poctivý a aktivní má smysl. Tady jsou naše příběhy.

Rozbal to!

Program pro všechny aktivní a pracovité lidi
Spustili jsme web rozbalmeto.cz, kde jsou obsaženy naše návrhy pro aktivní a pracovité lidi, zároveň slouží jako komunikační platforma. Chceme snižovat daně, rušit zbytečné daně, usnadnit vstup na trh lokálním výrobcům. Myslíme ale i na rodiče, kterým chceme zjednodušit návrat do práce po mateřské dovolené. Také říkáme, že po úřadech mají obíhat formuláře, ne lidé. Proto požadujeme elektronizaci státní správy.

Zabal to!

Zavedení elektronické evidence tržeb zvýšilo náklady podnikatelům a živnostníkům. Pro ty malé mohou být dodatečné náklady až likvidační. Zavedení 3. sazby DPH se zcela minulo účinkem. Nepřispělo ke snížení cen, jen zkomplikovalo daňový systém. Omezení výdajových paušálů zbytečně zvýšilo nároky na administrativu. Vláda útočí na podnikavé lidi, kde jen může. Ztěžuje podnikání a zpomaluje tak momentální příznivý ekonomický růst.

Migrační krize

Máme řešení migrační krize
Vláda imigrační krizi dlouhodobě podceňuje. To je velmi nebezpečné. Nechceme ale Sobotkův kabinet jenom kritizovat, proto jsme představili konkrétní opatření, která zajistí bezpečí všem občanům naší země.

Elektronická evidence tržeb

Stop registračním pokladnám!
Poté co se vláda snažila omezit paušály živnostníkům, navrhla zavedení povinných kontrolních hlášení a zkomplikovala daňový systém, nepřestává šikanovat aktivní a pracovité lidi. Tentokrát vláda zavádí registrační pokladny, které mnoho živnostníků zlikvidují. Proto přicházíme s informační kampaní o registračních pokladnách.