SPOLU: Hodonínsko a Břeclavsko zasáhla obrovská katastrofa. Pozastavujeme kampaň SPOLU na jižní Moravě a do postižených oblastí posíláme finanční pomoc
25. června 2021

SPOLU: Hodonínsko a Břeclavsko zasáhla obrovská katastrofa. Pozastavujeme kampaň SPOLU na jižní Moravě a do postižených oblastí posíláme finanční pomoc

(www.ods.cz ) Vyjádření předsedů koalice SPOLU k živelné katastrofě na jižní Moravě.

„Myslím na všechny, kteří při včerejší katastrofě ztratili své blízké. Velmi mě tato událost zasáhla. Je to smutný den pro jižní Moravu a celou zemi.
V tuto chvíli přerušuji volební kampaň SPOLU na jižní Moravě. V těchto těžkých hodinách jsou důležité jiné věci. Včera večer jsem kontaktoval pana hejtmana Grolicha s nabídkou pomoci. Věřím, že vládní pomoc bude rychlá, dostatečná a adresná.
Pan hejtman Grolich a celé vedení Jihomoravského kraje, stejně jako vláda, má mou plnou podporu při řešení následků této katastrofy. Velmi děkuji všem hasičům, zdravotníkům, policistům, vojákům a všem dobrovolníkům za jejich velmi profesionální pomoc.
ODS, KDU-ČSL a TOP 09 dnes odešlou částku 1,5 milionu korun na bezprostřední pomoc nejvíce postiženým. Budeme dělat vše pro to, abychom rychle a účinně pomohli lidem ze zasažených obcích vyrovnat se s následky této přírodní katastrofy,“ říká předseda ODS Petr Fiala.

„Obracíme se na všechny lidi dobré vůle, aby pokud mohou, tak pomohli lidem zasaženým včerejším tornádem na jižní Moravě. Prosbu o finanční příspěvek jsem už v noci rozeslal i všem našim primátorům, starostům a místostarostům, kterých máme v koalici téměř tisíc. Věřím, že pomohou a společně vybereme dostatek peněz. Pomoci ale můžeme i jinak, a to například osobní podporou při úklidu poničených domů. Myslím na všechny obyvatele zasažených oblastí a je nesmírně líto všech, kteří ztratili střechu nad hlavou nebo přišli o své blízké,“ uvedl předseda KDU-ČSL Marian Jurečka, který se svým synem už pomáhá s těžkou technikou na místě. „V roce 1997 jsme si prošli ničivými povodněmi a umím si představit, jak jsou podobné situace náročné. Proto mi přijde přirozené v této chvíli spojit síly a pomáhat. Je potřeba se zastavit a svou pomoc směřovat tam, kde je potřeba. Prosím všechny, aby alespoň malou částkou přispěli a obrovsky tím pomohli svým spoluobčanům,“ doplňuje Jurečka.

„Jsem v duchu se všemi poškozenými ničivým tornádem na jižní Moravě. Chtěla bych jim popřát hodně sil. V následujících týdnech na zvládnutí nečekané živelné katastrofy však nemohou být sami. Proto jim spolu chceme pomoci alespoň finančně. Velké uznání a poděkování patří všem, kteří tam zachraňují lidské životy a majetek lidí. Poděkovat bych touto cestou chtěla také našim zahraničním sousedům, kteří nejpostiženějším obcím nabídli okamžitou pomoc,“ sděluje předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová.