CNN Prima News: Kompenzace Babišovy vlády? Velký podvod
7. února 2022

Martin Baxa: CNN Prima News: Kompenzace Babišovy vlády? Velký podvod

(CNN Prima News) Ministr kultury Martin Baxa (ODS) chce co nejdříve představit plán úplného otevření kultury. Řekl to v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Rovněž slíbil, že vyplácení kompenzací za ušlý zisk vlivem covidových opatření se bude týkat i lidí pracujících v tomto odvětví.

Celou debatu s Martinem Baxou můžete zhlédnout na CNN Prima News.

Kulturních akcí se v současnosti může zúčastnit maximálně tisíc osob. Při vstupu je také nutné se prokazovat covidovým certifikátem, tedy doložit očkování či prodělání nemoci. Toto pravidlo skončí již ve středu. Martin Baxa doufá, že by se kultura mohla kompletně otevřít do léta. „Vždy jsem byl pro to, aby nedocházelo k plošnému uzavření kultury jako dřív. Řada představení se sice posouvá nebo ruší, většina kultury ale dál běží. Heslo, že kultura žije a spojuje, je správné,“ řekl ministr ve vysílání CNN Prima NEWS.

Martin Baxa ve své odpovědi nejdříve potvrdil, že lidem ze sektoru kultury, které protiepidemická opatření zasáhla, budou skutečně vypláceny kompenzace. Poté se ovšem místopředseda ODS ostře pustil do Babišovy vlády.

„Pan Havlíček a pan Babiš krátce před koncem jejich vlády všem slíbili vysoké podpory. My jsme ale pak z rozpočtu zjistili, že na to nevyčlenili ani korunu. Šlo o velký podvod. Lidi čekali na kompenzace, které nemohli dostat. Proto nám příprava kompenzačních programů trvá déle,“ prohlásil.

Martin Baxa si stojí za svým, že Babišovou vládou slíbené peníze v návrhu rozpočtu nebyly k nalezení. Zatím není jasné, jakým způsobem a v jaké výši se kompenzace lidem z kultury budou vyplácet. Vláda by projekt měla schválit ve středu.

Martin Baxa
ministr kultury
místopředseda strany
poslanec PČR
krajský zastupitel
předseda regionálního sdružení

Více o autorovi