20. října 2013

Bohuslav Sobotka účelově a drze mate voliče, pro ODS je naprosto vyloučena spolupráce s hnutím Andreje Babiše

Bohuslav Sobotka, předseda ČSSD, naprosto účelově, drze a nepravdivě mate voliče prohlášením, že hlasy pro hnutí Andreje Babiše mohou znamenat, že vznikne spolupráce na vládní úrovni mezi ODS, TOP 09 a tímto nesystémovým hnutím. Důrazně se za ODS proti slovům Bohuslava Sobotky ohrazuji.

Byla jsem to já, kdo jako první varoval před nesystémovými stranami, zejména před Andrejem Babišem a jeho hnutím. Tehdy Bohuslav Sobotka mlčel. Je to ODS, která ve svém programu zmiňuje riziko berlusconizace české společnosti jako důsledek koncentrace hospodářské, mediální a politické moci v rukou Andreje Babiše. V programu ČSSD o tom není ani slovo.

Pro ODS je naprosto vyloučena spolupráce s hnutím Andreje Babiše. Uvedu alespoň dva důvody:

  1. Je podezřelý ze spolupráce s komunistickou StB a vyhýbá se soudu, který by ještě před volbami rozhodl. Jeden z lídrů tohoto hnutí, bývalý novinář Martin Komárek, opěvoval „schopnosti“ komunistického prezidenta Klementa Gottwalda a zároveň se ještě před dvěma lety velmi kriticky vyjadřoval ve věci čistoty podnikání Andreje Babiše.
  2. Jeho uskupení není založeno na demokratických principech a názorové rozdíly jednotlivých kandidátů ukazují na to, že půjde o stejně destruktivní sílu, jakou zde reprezentovaly v minulém volebním období Věci veřejné.

Bohuslav Sobotka pouze odvrací pozornost od legitimních dotazů, s kým bude povolebně spolupracovat ČSSD. Usilují očividně o spolupráci s KSČM, o tom nechť poctivě informují své voliče.

Miroslava Němcová

členka strany
1. místopředsedkyně strany
předsedkyně Poslanecké sněmovny PČR