9. února 2017

ODS: Tvoříme program s občany. Silný program pro silné Česko

(www.ods.cz) Občanští demokraté dnes představili jarní část kampaně a přípravu programu pro nadcházející sněmovní volby. Program nebude vznikat od stolu, ale na jeho tvorbě se budou podílet jak odborníci z různých oblastí, tak především občané a veřejnost. Předseda ODS Petr Fiala vyráží v těchto dnech do regionů, kde bude diskutovat s občany, ptát se jich a naslouchat. Během následujících týdnů navštíví postupně všechny kraje České republiky.

 
„V následujících dvou a půl měsících budeme dotvářet program pro podzimní parlamentní volby - a už teď vám mohu zaručit, že to bude silný program pro silné Česko. Tři hlavní cíle, se kterými půjde ODS do voleb, jsou jasné: chceme zastavit levicově populistickou vládu, nabídnout program pro aktivní a pracovité lidi. A v neposlední řadě chceme vrátit politice její smysl. Při plnění těchto cílů se chceme zaměřit na čtyři oblasti: na ekonomiku, omezení byrokracie, vzdělání a zajištění bezpečnosti. Nechceme tvořit program od stolu. V nadcházejícím období se proto vydám do všech krajů. Naplánovány jsou jak diskusní stoly s odborníky, tak setkání s veřejností,“ upřesňuje předseda ODS Petr Fiala.
 
„Před dvěma týdny jsme vyzvali občany, aby nám posílali své návrhy témat a problémů, které je trápí. Prostřednictvím webové stránky tvorimeprogram.cz jsme obdrželi téměř tisíc podnětů, které všechny pročítáme a ty nejzajímavější odpovídající našim hodnotám zahrnujeme do programu. Chceme zjednodušit nejen podnikání a byrokracii, jak jsme se již zavázali, ale smyslem toho všeho je ulehčit život obyvatelům této země,“ doplňuje první místopředsedkyně Alexandra Udženija.
 
Termíny a místa jednotlivých diskusí a stránku pro zaslání podnětů do volebního programu naleznete na www.tvorimeprogram.cz.