Plán náměstkyně Kolínské: auta stojí, mejdany jedou
6. června 2017

Alexander Bellu: Plán náměstkyně Kolínské: auta stojí, mejdany jedou

(www.idnes.cz ) Náměstkyně pražské primátorky Petra Kolínská ze Strany zelených zřejmě žije ve zcela jiném městě než zbytek obyvatel hlavního města Prahy. Připravovaný plán na tzv. polidštění magistrály totiž nemůže nikdo myslet příliš vážně.

Jsem přesvědčen, že o zklidnění magistrály se můžeme začít bavit až ve chvíli, kdy vedení města začne konečně makat, jak to voličům slibovalo před volbami.

Jakákoliv blokace dopravy na magistrále bude znamenat další a další kolony v přilehlých ulicích a tím pádem i zhoršení kvality života pro občany v centru hlavního města. Kdyby radní místo siláckých výroků a nesmyslných strategií udělali něco pro to, aby se konečně podařilo dostavět Pražský okruh, udělali by mnohem lépe. Bohužel, situace je přesně opačná.

Za poslední dva a půl roku vládnutí koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice se v oblasti dopravy neudálo z koncepčního hlediska zhola nic. Byl sice zprovozněn tunelový komplex Blanka a otevřela se další část metra A do Motola, ovšem to všechno byly projekty, které vznikly v době, kdy město řídila ODS. Dnes se na účtech města bezcílně a bezprizorně poflakují miliardy korun, které není kam investovat, protože není připravený jediný investiční projekt na rozvoj města.

I proto pak dostávají prostor doslova sci-fi nápady radní Petry Kolínské, že se u Muzea budou pořádat mejdany, že na magistrále přibydou nové přechody či že zde bude jezdit nová autobusová linka, ačkoliv už nyní je z výroků Ropidu jasné, že tomu tak nebude. Politici ve vedení Prahy by měli přestat obyvatelům věšet bulíky na nos a konečně by měli začít něco reálně dělat. Praha spí a potřebuje budíček.

 

Zdroj:http://bellu.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=607886

Alexander Bellu

Alexander Bellu

expert ODS pro digitální společnost a e-government
předseda oblastního sdružení ODS Praha 3
zastupitel hl.m. Praha
místostarosta MČ Praha 3

Více o autorovi