6. listopadu 2015

Protestujeme proti snahám zvyšovat daně aktivním a úspěšným

Kategoricky odmítáme dnešní slova premiéra Bohuslava Sobotky pro server iDNES.cz, že zde existuje prostor pro zvýšení daní bohatším a velkým firmám jako řešení rostoucích výdajů spojených se stárnutím naší společnosti.

 
Aktivní a úspěšné firmy, podnikatelé a spoluobčané nemohou být trestáni za neschopnost Sobotkovy vlády přijít s promyšlenými opatřeními, která by připravila zejména penzijní a zdravotní systém na stále rostoucí počet starších obyvatel. 
 
Místo reforem zdravotního a penzijního systému přistoupila levicová vláda k nezodpovědné, krátkozraké a populistické politice rušení penzijní reformy a zdravotních poplatků, které přinášely zdravotnictví dodatečné finance navíc. Účet za tuto populistickou politiku Sobotkovy vlády mají dle premiéra zaplatit úspěšní a podnikaví spoluobčané a firmy. Je to nepřijatelné z principiálních důvodů, trestat aktivitu a úspěch je demotivující a nesprávné. Je to nepřijatelné ale i z ekonomických důvodů. Daňová zátěž u nás nízká není a její další zvýšení podváže ekonomickou aktivitu v budoucnu. To Česká republika potřebuje ze všeho nejméně.
 
Ing. Jan Skopeček

ekonomický expert ODS
předseda regionálního sdružení