Ing. Petr Beitl

člen výkonné rady
poslanec PČR
radní statutárního města
předseda regionálního sdružení

Komenského 23/7
466 01  Jablonec nad Nisou – Jablonec nad Nisou
CZ

Životopis

Ing. Petr Beitl je lídrem kandidátky SPOLU v Libereckém kraji a členem ODS. V současné době je poslancem za ODS, v Poslanecké sněmovně pracuje jako místopředseda zahraničního výboru, aktivně hájí českou svobodu a demokracii v česko-ruských vztazích, inicioval podporu Sněmovny Severní Makedonii nebo demokratickým politikům v Barmě. Je členem sociálního výboru, kde prosazuje pravicový pohled na přidělování sociálních dávek. Úzce spolupracuje s Asociací poskytovatelů sociálních služeb, Podnikatelskými odbory i Sdružením obcí Libereckého kraje.

Spoluvlastní společnost Ještěd, která provozuje Horský hotel Ještěd a Prezidentskou chatu v Jizerských horách. Od roku 2010 se ale věnuje výhradně komunální, krajské a celostátní politice. V letech 2010–2018 byl úspěšným primátorem Jablonce nad Nisou. Pod jeho vedením došlo k výraznému ozdravení městské ekonomiky, významně také přispěl ke zlepšení v oblasti teplárenství v Jablonci. Je držitelem titulu Nejlepší primátor 2010–2014, který mu udělil Svaz měst a obcí ČR.

Petr Beitl se narodil a žije v Jablonci nad Nisou. Je více než 30 let ženatý, má 3 dospělé děti. Ve volném čase rád sportuje, věnuje se lyžování, vysokohorské turistice, cykloturistice. V mládí aktivně závodil v rychlostní kanoistice, kterou později vyměnil za dračí lodě. Mezi jeho další záliby patří zahrada, cestování a studium cizích jazyků. Tvrdí, že vzdělávání je celoživotní proces.

„Mým cílem je pomoci České republice znovu nastartovat ekonomiku tak, jako se nám to s kolegy podařilo v Jablonci nad Nisou. Budu i nadále prosazovat podporu podnikatelů, spravedlnost v sociálních otázkách i vnímání České republiky jako suverénního západního státu,“ říká Petr Beitl.