ODS a Starostové pro občany myslí na všechny obyvatele Vysočiny
21. července 2020

ODS a Starostové pro občany myslí na všechny obyvatele Vysočiny

(www.ods.cz/region.vysocina) Pro podzimní volby do zastupitelstva Kraje Vysočina kandidují občanští demokraté s hnutím Starostové pro občany. V Jihlavě při dnešním oficiálním zahájení své kampaně představili společnou kandidátku a volební program. Program koalice ODS a Starostů je rozdělen do šesti hlavních priorit, je podrobně zpracovaný a obsahuje i návrhy konkrétních řešení.

Priority:

Zdravý kraj – půda, voda, lesy – garant Mgr. Karel Janoušek (777 688 843)

Ochrana pracovních míst, podpora zaměstnavatelů a podnikání – garant Karel Kratochvíl (602 628 079)

Zdravý život, dostupné zdravotní služby, bezpečí – garant MUDr. Radek Černý (724 008 216)

Podpora obcí a života v nich. Rozvoj a dostupnost služeb a informačních sítí – garant Petr Bárta (602 120 993)

Podpora sociálních služeb, pečujících rodin, zájem o život seniorů – garant Mgr. Martina Bártová (775 725 655)

Digitalizace, digitální svět komunikace, vzdělávání, úřad bez papírů – garant Mgr. et. Mgr. Jan Sojka (602 610 715)

„Společná kandidátka občanských demokratů se starosty zejména menších obcí je potvrzením našich velmi podobných představ o prosazování slušné a poctivé politiky a také důkazem naší snahy sestavit a prosadit program, který myslí opravdu na všechny obyvatele Vysočiny.

ODS má starosty a zastupitele především ve větších městech, Starostové pro občany zase velmi dobře rozumí potřebám venkova,“ okomentoval historicky první koaliční kandidátku ODS a Starostů pro občany lídr kandidátky občanský demokrat Vítězslav Schrek.

„Naše hnutí je založeno na obdobných hodnotách jako ODS a má prakticky stejný náhled na to, jak by měl kraj fungovat. Do voleb jdeme společně s heslem „Probuďme Vysočinu“ a já jsem přesvědčen, že víme, jak na to,“ dodává předseda hnutí Starostové pro občany a starosta Police Karel Janoušek.

„Naši kandidáti v čele s Vítězslavem Schrekem a Karlem Janouškem tvoří silný a zkušený tým, je pro mě ctí naše čelní kandidáty ze zadních pozic podpořit. Obsah a prezentace našich programových priorit potvrzují, že našim hlavním cílem je spravovat kraj, který bude především občanům sloužit, poskytovat servis a chránit svobodu obyvatel i autonomii obcí – vše bez zbytečných regulací a příkazů,“ říká předseda Senátu a současný krajský zastupitel Miloš Vystrčil.

Kontakt pro podrobnější informace:

Mgr. Vítězslav Schrek (tel: 736 523 653, schrek.v@seznam.cz)