12. června 2023

ODS blíž k vám: Poslanci vyjeli do Ústeckého kraje vysvětlovat nutnost konsolidace veřejných financí i vyvracet četné lži opozice

(www.ods.cz) ODS blíž k vám – je název výjezdní tour, během které občanští demokraté objíždějí Českou republiku od západu po východ, severu až po jih. Další zastávkou byl pro představitele poslaneckého klubu ODS Ústecký kraj. Jan Skopeček, Marek Benda, Pavel Žáček, Karel Krejza a Libor Turek během výjezdu zavítali do Teplic, Bíliny nebo Obrnic, kde během setkání s místními občany otevřeně diskutovali o aktuálních otázkách: primárně nutnosti konsolidace veřejných financí, důchodové reformě, dotační politice i vyvraceli četné lži nebo polopravdy opozice, které bohužel stále hýbají dezinformační scénou a uměle tím negativně zamíchávají náladou ve společnosti.

„Každý konzervativec dobře ví a cítí, že jsou ve společnosti lidé, kterým se daří více, ale i ti, kterým se daří méně. Jde jenom o to, abychom prostřednictvím sociálního systému pomáhali těm, kteří to skutečně potřebují a pak především těm, kteří se do špatné situace nedostali vlastní vinou. Systém sociálních dávek je zneužíván a je potřeba to řešit. Když se podíváme na čísla, Česká republika je v žebříčku OECD pod průměrem, co se týče výdajů do sociální oblasti, a naopak má velmi malou příjmovou nerovnost. To ukazuje na to, že nepotřebujeme, aby sociální systém dál bobtnal. Musíme se spíše zaměřit na jeho větší adresnost a zamezení jeho zneužívání. Nejpalčivějším problémem, který nás v sociální oblasti čeká, jsou penze. Jakoukoliv korunu, kterou ušetříme tím, že budeme sociální dávky dávat pouze těm, kteří to skutečně potřebují, je určitě správně z hlediska nejen ekonomického ale i morálního,“ uvedl Jan Skopeček, místopředseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.

„Jsem moc rád, že se v Ústeckém kraji uskutečnil další výjezd z projektu ODS blíž k vám. Rád jsem své kolegy krajem provedl a seznámil je s našimi problémy. Setkali jsme se s řediteli úřadů práce Ústeckého kraje, se kterými jsme diskutovali o sociální problematice, hovořili jsme také o chybách v sociálním systému. Budu rád, když se zdejší problematice budeme věnovat intenzivněji,“ říká poslanec a člen hospodářského výboru Libor Turek.

„Sociální systém musí projít výraznou změnou. Já osobně doufám, že k ní dojde brzy. Je potřeba, aby systém odpovídal realitě, a to i v Ústeckém kraji,“ říká náměstek ústeckého hejtmana Jiří Kulhánek.

Představitelé ODS ve své tour navážou v dalších týdnech, a to návštěvou krajů Libereckého, Středočeského nebo Vysočiny.