ODS si stěžuje na cenzuru v radničních novinách Prahy 6, zmizela z nich kritika
17. prosince 2017

Ondřej Matěj Hrubeš: ODS si stěžuje na cenzuru v radničních novinách Prahy 6, zmizela z nich kritika

Občanští demokraté si stěžují na cenzuru v radničních novinách Šestka, které vychází na Praze 6. Zastupitel za ODS Ondřej Matěj Hrubeš poslal do prosincového vydání kritiku úprav okolí stanice metra Hradčanská. Ta v původní verzi zněla následovně. „O podobě plácku na Hradčanské před sokolovnou se hovořilo dlouho. Námětů byla celá řada. Ale finální provedení, kdy došlo jen k vybetonování celé plochy považuji za promarněnou šanci. Navíc květináče plní hlavně roli psích pisoárů.“

Z původního textu ovšem zbylo jen torzo „O podobě plácku na Hradčanské před sokolovnou se hovořilo dlouho. Námětů byla celá řada.“ Podle Hrubeše přitom ve finálním náhledu radničních novin byla ještě celá verze jeho reakce. Reakce ostatních zástupců politických stran zůstaly beze změny. V Praze 6 přitom dnes vládne široká koalice TOP 09, ANO 2011, STAN a KDU-ČSL.

 

Na příspěvky v radničních novinách má opozice právo. Když se připravuje číslo novin, prostřednictvím Výboru pro média (který je redakční radou Šestky), jednotlivé politické kluby se přihlásí, do jakých plánovaných článků mají zájem o citace svých zastupitelů.

Vedení městské části nicméně cenzuru odmítá. Zastupitelé podle něj mají právo se k tématům vyjádřit, není ovšem nárokovatelné. „Příspěvky upravuje redaktorka, ani rozesílaný náhled není finální úpravou, ale pouze textem ke schválení předsedou výboru pro komunikaci. Nazvat květináče umístěné na veřejně přístupném prostranství psími pisoáry má stejnou přidanou hodnotu jako tímto způsobem okomentovat nové pouliční lampy, směrové tabule nebo libovolný roh domu," uvedl pro INFO.CZ mluvčí Prahy 6 Ondřej Šrámek.

Vyšlo na zpravodajském webu info.cz

Ondřej Matěj Hrubeš, 86

Ondřej Matěj Hrubeš, 86

Více o autorovi