V Radotíně byl slavnostně otevřen krytý bazén
2. září 2019

V Radotíně byl slavnostně otevřen krytý bazén

(www.mcpraha16.cz) Krytý bazén v Radotíně byl slavnostně otevřen v pondělí 2. září za přítomnosti radního Hlavního města Prahy Víta Šimrala, senátora Pavla Fischera, zástupců Městské části Praha 16 Karla Hanzlíka a Miroslava Knotka.

Otevření navazuje na zkušební provoz zahájený v květnu letošního roku, během něhož byly vyzkoušeny všechny technologie a systémy. Ostrý provoz pro veřejnost startuje od dnešního dne charitativní akcí. Výnos ze vstupného bude věnován nadaci Pink Bubble, která podporuje děti a mládež s onkologickým onemocněním.

V Radotíně vznikl unikátní areál, který nemá obdobu ani v Praze, ani v celé České republice. Najdeme tady kombinaci přírodní koupaliště (biotopu), který byl otevřen v roce 2014, a krytého bazénu. Zázemí biotopu a bazénu jsou umístěna v jedné budově. S tím, že zde bude místo i pro bazén, se počítalo už v době, kdy vznikaly plány biotopu. Pro bazén se tedy otevřou pánské a dámské šatny a sociální vybavení v přízemí pod budoucí restaurací a jsou tak napojeny přímo na bazénovou halu. 

„Obě sportovní zařízení vznikla na místě původního brownfieldu, kde původně stála čistička odpadních vod“, přibližuje minulost lokality starosta Karel Hanzlík a dodává, jak velká byla investice: „Stavba vyšla na 103 milionů korun včetně DPH. Finance pocházejí z rozpočtu Hlavního města Prahy a Městské části Praha 16.“ Sportovní areál plynule přechází v zázemí radotínské základní školy. Bazén tedy bude využíván i pro plavecký výcvik, do něhož se zapojí kromě povinné výuky i všechny ostatní třídy. Tělesnou výchovu rozšíří o jednu hodinu plavání týdně. Plaveckou školu Betynka budou ale využívat i zájemci z ostatních školských zařízení v Radotíně a okolí, a veřejnost. 

Jak bazén vypadá? O tom již blíže 1. místostarosta Miroslav Knotek, který měl akci za radotínskou radnici po stavebně technické stránce na starost: „V hale najdeme 25metrový bazén se čtyřmi klasickými dráhami a jednou širší relaxační, v níž je lavice s tryskami. Před nimi, blíže vchodu, najdeme parní kabinu a dva kruhové bazénky s vířivkou a brouzdalištěm pro malé děti. Na terase v prvním patře vznikla krytá restaurace, která bude otevřena v průběhu podzimu. Bude využívána jak návštěvníky bazénu, tak i biotopu.“ 

První školní den se otevřely i nově vybudované prostory v historické budově prvního stupně základní školy a přístavba zrekonstruované školní jídelny. Vítání prvňáčků kvůli nepříznivému počasí proběhlo v nové aule základní školy. 

Štítky:
tisková zpráva