„FREE WIFI“ se v Radotíně rozšiřuje do nových míst
18. září 2018

Jan Farník: „FREE WIFI“ se v Radotíně rozšiřuje do nových míst

(www.mcpraha16.cz) Radnice Městské části Praha 16 spustila pro své občany i návštěvníky Radotína volný přístup k internetu na vybraných veřejných prostranstvích.

Nově se je možné připojit k bezdrátové síti wifi před hlavní budovou radnice v ulici Václava Balého a na náměstí Sv. Petra a Pavla, signál pokrývá i Místo u řeky. Z větší části je pokryto náměstí Osvoboditelů v prostoru od Kulturního střediska U Koruny přes park a potok až ke stávající kotelně v ulici Na Betonce. Dalším místem s internetem zdarma se stává vlakové a autobusové nádraží ve Vrážské ulici. Poslední pokrytou lokalitou je staré sídliště.

Nejde o úplnou novinku, bezplatný internet je k dispozici již několik let ve vybraných městských budovách. Připojit se lze například v místní knihovně, kulturním středisku, v některých budovách úřadu a ve sportovní hale.

Nejde však v žádném případě o snahu konkurovat placenému připojení domácností. „Zřízení přístupových bodů pro možnost bezplatného připojení na internet přes wifi je realizováno sítí s centrálním řízením. Ta je zárukou, aby internet nebylo možné využívat pro trvalé připojení v okolních objektech,“ říká Jan Farník (ODS), radní a garant tohoto projektu. Po určité době, během níž je uživatel připojen k bezdrátové síti zdarma, dojde k snížení rychlosti internetu. Free wifi je určena pro vyhledávání v jízdních řádech, programech (jak radotínské kino, tak i kulturní středisko již mají vlastní stránky), připojení k e-mailové schránce, ne na stahování velkých objemů dat.

Výrazně rozšířené pokrytí bylo spuštěno v pondělí 17. září a hned první den se připojilo více než 300uživatelů. Nyní, během prvních dní, se bude ověřovat pokrytí a optimalizovat nastavení sítě.

Radnice myslí nejen na pohodlí obyvatel, ale též na ochranu osobních údajů, kterou od 25. května letošního roku výrazně zpřísnilo nové nařízení Evropské unie. Použité technické řešení je nastaveno tak, aby bylo v souladu s GDPR a uživatelé jsou o tomto kroku informováni ještě před samotným připojením k síti.

 

Zdroj : https://www.mcpraha16.cz/Free-wifi-se-v-Radotine-rozsiruje-do-novych-mist.html

Štítky:
tisková zpráva