Linka 137 do Jinonic posílí
11. února 2019

Jan Panenka: Linka 137 do Jinonic posílí

(www.ods.cz/os.praha5 ) Nespokojenost části občanů s fungováním autobusové linky číslo 137 vyústil ve vznik petice za častější spoje této linky. V ní občané požadovali častější zajíždění spoje až do stanic metra Jinonice a Nové Butovice.

Ze zadaného výzkumu vytíženosti autobusové linky 137 vyplynulo, že jediný spoj před osmou hodinou byl téměř plně obsazen, zatímco v jiné časy spoje jezdily téměř prázdné. To se stalo naším hlavním vyjednávacím argumentem pro častější ranní spoje určené zejména pro děti z Tyršovy základní a mateřské školy.

Po několika jednáních se zástupci organizátora dopravy ROPID se nám podařilo posílit dopravu vloženým spojem v 7.26 ze zastávky Na Knížecí, což je šestiminutový interval od předešlého spoje přes Waltrovku do Jinonic. Tato linka začne jezdit hned po jarních prázdninách od 18. 2. 2019.

Uvědomujeme si, že toto opatření není kompletním řešením požadavků uvedených v petici. Avšak vzhledem k tomu, že mnoho podnětů vzešlo ze strany rodičů žáků, tak jej považujeme za dílčí úspěch. Na dalších změnách v prospěch obyvatel Prahy 5 budeme nadále pracovat a věříme, že se s ROPIDem domluvíme na dalších spojích.

Jan Panenka

Jan Panenka

předseda MS ODS Klamovka
kandidát ODS do ZMČ Praha 5

Více o autorovi