Mgr. Pavlína Civínová

zastupitelka městské části
místopředsedkyně místního sdružení

Životopis

Historička, požitkářka, vlastenka

 

Když jsem se před deseti lety začala zajímat o veřejné dění, Šestka pro mě byla symbolem výstavní a sebevědomé městské čtvrti. Tehdy jsem začala studovat na vysoké škole historii, svoji celoživotní vášeň, která mě neopustila a věnuji se jí v doktorském studiu doteď. Specializace na moderní politické dějiny mě navedla spojit teorii s praxí a já vstoupila do ODS.

Musíme si ale přiznat, že Praha 6 dnes ztratila svůj pověstný náskok nad zbytkem hlavního města. Chci, aby byla znovu tou nejlepší částí Prahy, kde by chtěl a mohl žít každý. Proto jsem se rozhodla do toho jít a kandidovat.

Šestka se musí znovu starat o svůj veřejný prostor, nepodceňovat údržbu zeleně, neustupovat dopravním stavbám na úkor estetiky okolí, jako se to stalo v případě vjezdu do tunelu Blanka na Malovance, musí udržovat parky a obyčejné lavičky a chránit místa, jako jsou Divoká Šárka, před „divokou“ výstavbou. Když přiletíte na letiště, naše městská část je branou do hlavního města, je jeho výkladní skříní, a proto musí být znovu výstavní!