Bc. Ondřej Hranička

předseda místního sdružení

Životopis

Ondřej Hranička

Ondřej Hranička se narodil 9. dubna 2000 v Praze, ale celý život žije v Cerhenicích na Kolínsku, kde byl ve volebním období 2018 - 2022 zvolen zastupitelem. Rovněž je zde předsedou místního sdružení ODS. Absolvoval gymnázium v Poděbradech a v současné době studuje marketing a management na Vysoké škole hotelové a ekonomické v Praze.

Ondřej Hranička se zabývá zejména školskou politikou, kde bojujuje mj. za zrušení neefektivní inkluze a naopak prosazuje zachování speciálního školství, dále chce výrazně omezit zbytečnou byrokracii, zavést školné na vysokých školách a podporovat propojení podniků s absolventy středních odborných škol pro jejich lepší uplatnění na pracovním trhu.

Jako konzervativec rovněž hájí individuální svobodu jednotlivce, tržní ekonomiku bez přívlastků, institut tradiční rodiny a národní zájmy.

Mezi jeho koníčky patří četba, hudba, sbírání autogramů - člen Klubu sběratelů autogramů (KSA) a historie - člen Společnosti Václava Morávka, z.s. Výrazně se také zabývá historií bývalé Jugoslávie a diplomacií, největším vzorem v politické rovině mu je Ronald Reagan.