ODS Praha: Odmítáme nekoncepční omezování automobilové dopravy v Praze
12. listopadu 2020

ODS Praha: Odmítáme nekoncepční omezování automobilové dopravy v Praze

Zrušení výjimky, která umožňuje řidičům využívat vyhrazené pruhy v noci, o víkendech, či mimo dopravní špičku, vnímáme jako ničím nepodložené a nekoncepční rozhodnutí. Ze strany Pirátů a Prahy sobě se jedná o pokračování ideologického boje proti pražským řidičům. ODS na dnešním jednání Zastupitelstva prosadila pozměňovací návrh, který snahu dále zbytečně omezovat pražské řidiče ruší.

„Neexistují žádná relevantní data, která by dokazovala, proč by řidiči nemohli využívat vyhrazené jízdní pruhy mimo špičku, o půlnoci, nebo třeba o víkendech. Jediný efekt, který toto opatření bude mít, bude zbytečné zhuštění provozu. Proti tomuto opatření se vyjádřila i dopravní policie. Řekněme si to na rovinu, je to jen nesmyslná buzerace pražských řidičů,“ říká Ondřej Martan, starosta městské části Praha-Běchovice a pražský zastupitel za ODS.

„Pokud chceme takto zásadním způsobem omezovat řidiče, tak takový krok musíme mít podložený buď tvrdými daty, nebo jasným, politickým rozhodnutím Zastupitelstva, jako vrcholného orgánu města. Je vidět, že není možné takové omezení přijímat pokoutně a tvářit se, že se nic neděje. Z tohoto důvodu jsem dnes předložil pozměňovací návrh, který celé rozhodnutí vrací do „bodu nula“ a případné změny v pravidlech provozu na pozemních komunikacích budou nadále respektovat rozhodnutí Zastupitelstva hlavního města Prahy a jeho orgánů,“ dodává Zdeněk Zajíček, pražský zastupitel za ODS.

Alexandra Udženija,                 
předsedkyně klubu zastupitelů ODS Praha

Štítky:
tisková zpráva