Vážení členové ODS, milí přátelé,

rád bych Vás informoval, že v souladu s článkem 9, bodem 2 stanov Občanské demokratické strany, svolává předseda ODS Petr Fiala ve dnech 8. a 9. dubna 30. kongres ODS, který se bude konat v Praze.

Naposledy jsme se na kongresu sešli začátkem roku 2020, kdy ještě nikdo netušil, jaké výzvy nás čekají. Mám na mysli především pandemii COVID-19, která poznamenala každodenní život nás všech. Ovlivnila také konání našeho 30. kongresu, který jsme se rozhodli z důvodu pandemie přesunout na později. Nyní se ukazuje, že toto rozhodnutí bylo opravdu správné.

Od našeho posledního kongresu se nám podařilo posílit. Nejprve jsme uspěli ve volbách do krajských zastupitelstev a do vedení krajů nám zasedlo několik hejtmanů. Uspěli jsme i ve volbách do Senátu. Pro volby do Poslanecké sněmovny jsme se rozhodli navázat spolupráci s TOP 09 a KDU-ČSL a vytvořili jsme úspěšnou značku SPOLU. Ve parlamentních volbách v roce 2021 jsme navzdory pochybnostem komentátorů, odborníků a mediálním tlakům zvítězili se ziskem 27,79 % a Petr Fiala se stal premiérem České republiky! Koalici SPOLU dalo důvěru téměř 1,5 miliónů občanů.

Uvědomujeme si, že naši vládu nečeká jednoduchá práce. Od ANO, ČSSD a KSČM přezvaly vládní strany zemi uprostřed koronavirové pandemie a s rozvrácenými veřejnými financemi. Premiér i ministři se však pustili do práce co nejrychleji a dělají vše pro to, aby naplnili předvolební cíle.  Chceme, aby občané mohli být na Českou republiku znovu hrdí. Chceme České republice pomoci k úspěšné budoucnosti.

Abychom dosáhli našich cílů, musíme být silní, pracovití a jednotní. Naši političtí soupeři jsou vytrvalí a disponují velkými prostředky i mediálními možnostmi. My ale máme schopnost v důležitých momentech zabrat a táhnout za jeden provaz. Udělejme to dnes, zítra i během celého roku. Udělejme to pro občany, ODS i celou Českou republiku.

Těším se na setkání na 30. kongresu ODS a srdečně Vás zdravím.

Jan Kočí
hlavní manažer ODS