ODS: Navrhujeme zrušení daně z nabytí nemovitosti
28. dubna 2015

ODS: Navrhujeme zrušení daně z nabytí nemovitosti

ODS předkládá dva návrhy, kterými chce usnadnit život aktivním a pracovitým lidem. Jedná se o návrh na zrušení daně z nabytí nemovitostí a návrh novely zákona o stavebním spoření.

 
ODS chce pokračovat v rušení zbytečných daní, daň z nabytí nemovitostí je jednou z nich. Daň z nabytí nemovitosti zvyšuje ceny nemovitostí, snižuje dostupnost bydlení zejména pro mladé rodiny, navíc se platí z již jednou zdaněných peněz. 

„Pokud se ODS podaří návrh na zrušení daně z nabytí nemovitosti prosadit, potom každá rodina, která si kupuje svůj byt, či dům, ušetří. V případě, že dům stojí 2 miliony korun, zůstane lidem v peněžence 80 tisíc korun, které mohou použít třeba na vybavení bytu,“ vysvětluje předseda ODS Petr Fiala.

Občanští demokraté také předkládají novelu zákona o stavebním spoření: „Opatření umožní rodinám nakládat s jejich vlastními penězi. Když nyní rodiče spoří svým dětem, musí složitě žádat soud o souhlas s ukončením stavebního spoření. Rodiče mají mít právo rozhodovat o penězích, které svým dětem spoří, protože ví lépe než soud, co je pro jejich děti nejlepší,“ dodává Petr Fiala.