ODS odmítá zatížit pracující důchodce další daní, jak navrhuje vláda

17. září 2014
ODS odmítá zatížit pracující důchodce další daní, jak navrhuje vláda

Občanská demokratická strana odmítá zatížit pracující důchodce další daní, jak v aktuálním balíku daňových změn navrhuje levicová vládní koalice ČSSD, ANO a KDU-ČSL. Podle představ vlády by totiž rentiéři, kteří si k důchodu vydělávají, měli platit srážkovou daň ze státem vypláceného důchodu. ODS naopak navrhuje navrátit pracujícím důchodům základní slevu na dani.

 
„Nesouhlasíme s principem postihu důchodců jenom za to, že jsou schopní si ke své vlastní státní rentě přivydělat. Svou prací, svými zkušenostmi, svou aktivitou pomáhají nejen sobě, ale i společnosti. A také proto mají mít pracující senioři stejné podmínky jako ostatní,“ říká předseda Občanské demokratické strany Petr Fiala.
 
V rámci daňových změn, které ve středu projednává Poslanecká sněmovna, budou občanští demokraté podle svého předsedy Petra Fialy hlasovat také pro navýšení slevy na dani na druhé a další děti. „ODS vždy hájila prorodinnou politiku a toto je dobré opatření, které rodinám s dětmi pomůže,“ konstatuje Petr Fiala.