14. listopadu 2013

Poslanci, europoslanci a senátoři za ODS si společně připomenou 17. listopad

Výročí 17. listopadu si společně připomenou zástupci poslaneckého, europoslaneckého a senátního klubu ODS spolu s dalšími členy strany. V neděli v 10 hodin se od kavárny Slavie vydají k pamětní desce v podloubí na Národní třídě v Praze, aby zde položili květinu a připomněli si události, které vedly k pádu komunistického režimu v zemi.

„Právě dnes čelíme snahám život za komunismu přikrášlovat a naopak zpochybňovat polistopadový vývoj. Nedělní výročí je příležitost takové snahy odmítnout a připomenout si význam dne, kdy skončila komunistická totalita a kdy se Češi vydali cestou svobody. Tato cesta je správná a stále je třeba dělat vše pro to, abychom z ní ani po dvaceti čtyřech letech nesešli,“ uvedla jedna z iniciátorek setkání, první místopředsedkyně poslaneckého klubu ODS Jana Černochová.

„Výročí 17. listopadu je nutné stále připomínat. Udržet demokracii v ČR je stále složitější a je zapotřebí upozorňovat na populismus řady politiků, kteří porušují pravidla i nepsané zvyklosti demokracie,“ řekl před setkáním místopředseda Senátu Přemysl Sobotka. 

Termín: neděle 17. listopadu 2013 
Sraz: v 10.00 před kavárnou Slavia (Národní 1012/2, Praha 1)
Místo: památník 17. listopadu na Národní třídě v Praze