4. září 2013

Miroslava Němcová je v čele pražské kandidátky

Miroslavu Němcovou vybrali pražští občanští demokraté za svou lídryni do předčasných sněmovních voleb. Dvojkou na kandidátce bude Bohuslav Svoboda. V úterý se také rozhodovalo o lídrech v Pardubickém a Středočeském kraji. Středočeši si za lídra zvolili Petra Bendla, Pardubičtí Radima Jirouta.

 
„Jsme připraveni si říct o hlasy Pražanů,“ zdůraznila Miroslava Němcová. „Nenasadili jsme si růžové brýle mámení a sami sebe nepřesvědčujeme o tom, že máme ustláno na růžích, ale chceme se poprat, jak nejlépe umíme.“
 
Podle Petra Bendla, lídra pro Středočeský kraj, by ODS měla jít do kampaně s pokorou: „Uvědomujeme si, že to bude velmi těžké. Do kampaně musíme jít s pokorou," řekl Bendl. 
 
Radim Jirout, lídr pro Pardubický kraj, zmínil, že jedním z hlavních témat kampaně bude v jeho kraji dostavba silnice R35. „Udělám všechno pro to, aby Občanská demokratická strana v Pardubickém kraji uspěla,“ zdůraznil Radim Jirout. „Věřím, že se nám podařilo sestavit osobnostně vyváženou kandidátní listinu, která osloví široké spektrum voličů,“ uvedl Radim Jirout.
 
„Abychom ve volbách uspěli, musíme program připravit jasně a srozumitelně a tak, aby se dotýkal života lidi. V minulosti jsme sklouzávali k tomu, že se náš program podobal spíš zprávě pro ratingové agentury než povídání s lidmi. Místo toho budeme schopni jasně popsat a odpovědět na to, co lidi trápí,“ dodal předseda občanských demokratů Martin Kuba s tím, že všechny kandidátky bude výkonná rada schvalovat v pátek.