Mé srdce patří Česku, startuje již zítra v Ostravě
24. července 2013

Edvard Kožušník: Mé srdce patří Česku, startuje již zítra v Ostravě

Přes 1 300 kilometrů napříč celou Českou republikou plánuje uběhnout europoslanec Edvard Kožušník. Plánovanou trasu má urazit za 43 dnů. V rámci svého běhu plánuje Kožušník přes 300 zastávek, na nichž by se rád chtěl setkat s občany.

 
„Protože coby europoslanec se po celý rok věnuji práci v Bruselu a ve Štrasburku, nezbývá mi moc času na potkávání se s občany doma. Rozhodnul jsem se proto období letních prázdnin, kdy Evropský parlament nezasedá, věnovat setkávání s lidmi v Čechách, na Moravě a ve Slezsku,“ popsal Kožušník důvody své cesty přes Českou republiku.
 
Kožušník svým během plánuje propagovat jak zdravý životní styl, tak i krásy České republiky. „V neposlední řadě bych běh rád využil na podporu Terezky Zoubkové z Pardubic, která má dětskou mozkovou obrnu a ke své léčbě potřebuje speciální zdravotní zvedák. Nejen že bych chtěl poukázat na souvislosti, které nese život s touto nemocí, ale také bych rád pomohl se shromážděním finančních prostředků na pořízení potřebné zdravotní pomůcky. Proto za každý uběhnutý kilometr věnuji na pořízení zvedáku 50 Kč a budu rád, když v této pomoci budu následován, a budu vděčný za každou korunu, kterou lidé rodině Zoubkových za tímto účelem věnují,“ apeloval Kožušník.
 
Vedle finanční podpory Terezce Zoubkové mohou lidé vyjádřit svou podporu také zapojením do samotného běhu. Stačí, když se na internetové adrese http://bit.ly/12Stcba zaregistrují a vyberou etapu, které by se chtěli zúčastnit. „Není potřeba se mnou běžet celou etapu, stačí si jen vybrat jeden z úseků mezi jednotlivými zastávkami. Každý, kdo se rozhodne vyjádřit podporu touto cestou, dostane jako startovné běžecké tričko vydané v limitované edici s emblémem Mé srdce patří Česku,“ upřesnil Kožušník.
 
Start úvodní etapy proběhne zítra, 25. 7., v 10:00 na ulici Těšínská 441/232 v Ostravě–Bartovicích. Cíl závěrečné etapy pak bude 5. 9. v Praze.
 
Informace o běhu naleznete zde: http://www.facebook.com/kozusnik.eu.