3. července 2013

Vláda Petra Nečase se naposledy sešla

Na svém závěrečném jednání vláda projednala například změnu nařízení vlády v oblasti použití prostředků Státního fondu rozvoje bydlení či podporu dobrovolných hasičů v souvislosti červnovými povodněmi.

Premiér Petr Nečas na tiskové konferenci po jednání mimo jiné poděkoval novinářům za spolupráci. „Vzhledem k tomu, že před vás dnes předstupuji naposled jako předseda vlády byť v demisi, abych vám poděkoval, za vaši spolupráci po celou dobu mého politického působení i po dobu mého působení v pozici předsedy vlády a popřál vám zástupcům médií hodně osobních a pracovních úspěchů,“ řekl odcházející premiér.

Petr Nečas byl jmenován prezidentem Václavem Klausem do funkce předsedy vlády 28. června 2010 po parlamentních volbách, ve kterých ODS, TOP 09 a Věci veřejné deklarovaly možnou koaliční spolupráci. Vláda byla jmenována 13. července a byla složena celkem z patnácti členů. V průběhu tří let se na ministerských postech vystřídalo dalších čtrnáct ministrů.

Prezident Miloš Zeman 17. června 2013 přijal demisi předsedy vlády Petra Nečase a jeho vlády a pověřil jej vedením vlády do jmenování vlády nové.