Občanská demokratická strana nominovala Miroslavu Němcovou na premiérku České republiky
19. června 2013

Občanská demokratická strana nominovala Miroslavu Němcovou na premiérku České republiky

ODS navrhne prezidentovi Miloši Zemanovi na post premiérky České republiky Miroslavu Němcovou, dosavadní předsedkyni poslanecké sněmovny a místopředsedkyni ODS. Po odpoledním jednání vedení strany to oznámil úřadující předseda strany Martin Kuba.

"Jako nejsilnější vládní strana jsme si vědomi své odpovědnosti a jasně jsme deklarovali, že přijdeme s rychlým a dobrým řešením. ODS považuje Miroslavu Němcovou za zkušenou političku s morálním i politickým kreditem, za ženu, která má dlouhodobě ukotvené pravicové názory, a člověka, který bude důstojně reprezentovat Českou republiku v zahraničí," uvedl úřadující předseda strany Martin Kuba. "Samozřejmě vnímáme důležitou roli pana prezidenta  a jsme si vědomi, že jen on může jmenovat nového předsedu vlády. Jsme přesvědčeni, že ODS nabídla nejlepší možné řešení," dodal Kuba.

"Mé rozhodování nebylo jednoduché, protože vnímám, v jaké kritické situaci se Česká republika nachází. Dnes jsem si rekapitulovala svůj politický život ve vrcholné politice, během kterého jsem prošla čtyřmi volbami, v nichž jsem průběžně získávala podporu od členů ODS i občanů. A přijde v životě okamžik, kdy je třeba tuto podporu sečíst a vrátit ji. Má nominace je první krokem  k zodpovědnému řešení nastalé situace. Oceňuji, že se vedení na mé nominaci shodlo jednomyslně a kolegům za tuto podporu děkuji," uvedla před novináři Miroslava Němcová.

"Martina Kubu bych opravila v jediné věci. On říká, že ODS mě nominuje na funkci premiéra. Chci říci, že já se budu cítit premiérkou," dodala Miroslava Němcová.