Usnesení Odborné komise ODS pro zdravotnictví
29. května 2013

Usnesení Odborné komise ODS pro zdravotnictví

Odborná komise ODS pro zdravotnictví, jejímž garantem je místopředseda Senátu Přemysl Sobotka, dospěla na svém zasedání k následujícím závěrům:

  • Odborná komise ODS pro zdravotnictví konstatuje, že ministr Heger /TOP 09/ neplní reformní úsilí vládního programu a doposud prakticky nepředložil žádný reformní zákon.
 
  • Současný návrh novely zákona o zdravotních pojišťovnách není reformním zákonem, ale technickou normou, navíc s chybami.
 
  • Opakovaně apelujeme, aby ministr Heger stáhl velmi špatný zákon o univerzitních nemocnicích.
 
  • Odborná komise ODS pro zdravotnictví konstatuje, že pravidla pro fungování letecké záchranné služby jsou nastavena správně podle evropských předpisů a jsou v souladu s příslušnými zákony České republiky. Díky kontraktu, který uzavřel ministr zdravotnictví Tomáš Julínek, tato služba již šestým rokem bezproblémově funguje a zachraňuje kriticky nemocné. Obvinění Tomáše Julínka považujeme za zcela absurdní.
 
  • Odborná komise ODS pro zdravotnictví žádá Armádu ČR a Policii ČR, aby zveřejnily skutečné náklady na jimi provozovanou leteckou záchrannou službu. Poslední informace totiž ukazují, že náklady mají vyšší než privátní společnosti.