Česko-polská diskuze o potravinách pokračuje
13. května 2013

Petr Bendl: Česko-polská diskuze o potravinách pokračuje

Ministr zemědělství Petr Bendl dnes společně s delegací premiéra Petra Nečase navštívil Polskou republiku. Cílem návštěvy byly mezivládní konzultace mezi oběma státy jak na úrovni předsedů vlád, tak na úrovni jednotlivých ministrů.

Při setkání se svým polským protějškem Stanisławem Kalembou se ministr Bendl mohl blíže věnovat již otevřeným tématům jako je Společná zemědělská politika EU nebo bezpečnost a kvalita potravin.

Při návštěvě české delegace ve Varšavě ministři řešili vedle budoucí podoby tabákové směrnice i Společnou zemědělskou politiku (SZP) nebo bezpečnost a kvalitu potravin. Ministři se také domluvili na pracovním jednání dozorových orgánů obou států na začátku června, které bude probíhat v Polsku. Mimo jiné jednali o společné prezentaci zemí V4 na potravinářském veletrhu v Poznani.
 
„Jsem rád, že můžeme pokračovat v diskuzi, kterou jsme otevřeli před týdnem v Praze. Dnes se nám podařilo domluvit termín setkání našich a polských dozorových orgánů na začátek června,“ řekl Petr Bendl. 
 
„Česká republika a Polsko spolu musí komunikovat, aby vše, co se nás vzájemně týká, bezvadně fungovalo, ať už jde o kvalitu a bezpečnost potravin, či budoucí podobu Společné zemědělské politiky EU. Hledáme prostor ke vzájemné podpoře v tématech, která jsou pro naše země prioritní,“ dodal Bendl.

Ing. Petr Bendl
ministr zemědělství
poslanec PČR
předseda regionálního sdružení

Více o autorovi