29. ledna 2013

Ministr Kuba navštívil letos již čtvrtý region, v úterý se setkal s podnikateli a starosty Královéhradeckého kraje

Již čtvrtý region navštívil pracovně v letošním roce ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba. Tentokrát zavítal do Královéhradeckého kraje, kde měl na programu setkání s místními podnikateli a zástupci měst a obcí. Ministr se zajímal především o podmínky podnikání a také sporné zákony a normy, které primátorům a starostům znesnadňují rozvoj měst a obcí.

"ODS patří do českých regionů a mezi české firmy. Právě proto jsem na letošní již čtvrté cestě po naší zemi. Z předešlých zkušeností a setkání s podnikateli vím, že firmy velké i malé trápí řada oblastí. Mým cílem a cílem vlády, je mít v ČR konkurenceschopné podnikatele s proexportními podmínkami a méně byrokracie," uvedl Kuba.
 
Program ministra na Královéhradecku odstartoval návštěvou magistrátu Hradce Králové. Po té Kuba zamířil do Královéhradecké provozní, která spravuje vodovody a kanalizace v regionu.
Po poledni se zúčastnil ministr společného oběda s krajskými zastupiteli. 
 
Na setkání se starosty ministr Kuba odpovídal zástupcům samosprávy také na řadu otázek týkajících se právě podnikání, ale také zákonu o veřejných zakázkách, který jim komplikuje rekonstrukci silnic, nebo škol a nemocnic.
 
"Zákon o veřejných zakázkách je podle mého názoru dělaný lidmi, kteří nikdy veřejnou zakázku nevypisovali. Zákon o veřejných zakázkách bude chtít ODS ještě v tomto volebním období otevřít a změnit," konstatoval.
 
Odpoledne přijal ministr průmyslu a obchodu pozvání na prohlídku provozu společnosti ZVU POTEZ vyrábějící speciální aparáty pro farmaceutický, energetický, chemický, petrochemický průmysl. Na místě se pak seznámil s inženýrskými a dodavatelskými aktivitami společnosti.
 
„Je velmi potěšující vidět v každém regionu, který navštívím firmy, které si poradí v takto ekonomicky nejisté době. A dokonce obstojí na vysoce konkurenčních zahraničních trzích,“ konstatoval Kuba.
Na programu měl ministr dále návštěvu informačního centra obnovitelných zdrojů a zdejší vodní elektrárny Hučák. Ta byla poprvé napojena na městské transformační stanice a kabelové sítě před více než 100 lety.
 
Následovalo setkání s místní členskou základnou ODS a diskuse nad aktuální politickou situací a situací po prezidentských volbách.
 
Úterní pracovní návštěvu Královéhradecka zakončil ministr setkáním s místními starosty a podnikateli. „Potřebujeme ministra, který s námi mluví. A vypadá to, že skutečně může podnikatelům moct. I když chápu, že politika není tak jednoduchá,“ řekl po setkání podnikatelů na adresu ministra  Martina Kuby Jaromír Kříž majitel firmy Merkur.