29. dubna 2024

Finanční ztráta MČ Praha 5

Interpelace ze zastupitelstva městské části Praha 5 dne 16. 4. 2024 na radního městské části Praha 5 Ing. Milana Vrkoče.

Vážený pane radní,

včera se po mnohaměsíčním tápání a neuvěřitelných historkách s obálkami Radě městské části Praha 5 na podruhé podařilo vybrat provozovatele pátečních trhů a velikonočních trhů.

Nechci ani připomínat, že velikonoční trhy holt prostě letos nebyly, ani vyjádření pana senátora Václava Lásky, který komentoval obálkovou kauzu v novinách takto: „Ten pán přišel s historkou, že to tam zapomněl. My tomu sami nevěříme. Ale nejsme schopni dokázat, že to tam nechal úmyslně. Sám se diskvalifikoval“. Přeloženo do češtiny, i kdyby pán nabídl pachtovné dvojnásobné, než ostatní, stejně by nevyhrál neb cena tvořila 40 procent hodnocení a 60 procent subjektivní kritéria.

Staronový organizátor trhů tak překvapivě vyhrál o jeden jediný bod, i když cenu měl výrazně nižší. To, proč jsem se rozhodl Vás obtěžovat s interpelací je však to, co toto roztomilé dobrodružství radnici stálo a kdo to zaplatí. I když budu při zemi, za neuskutečněný jeden den trhů radnice, jestli dobře počítám, přichází o více než 30 tisíc korun. Další náklady stálo ono tajné právní stanovisko, jak se máte chovat při převzetí obálky s 5 tisíci. A tak se musím zeptat, kdo to všechno zaplatí?

A nyní již ke konkrétním otázkám:

  1. Z jakého důvodu se vyhlašovaly trhy až v lednu tohoto roku, a ne s předstihem, aby nevznikla zbytečná pauza v provozování?
  2. Proč jste již v té době neřešil problém s organizátorem, který si „zapomněl“ obálku u Vás na radnici v prosinci 2023?

  1. O kolik finančních prostředků radnice přišla tím, že se neuskutečnily Velikonoční trhy a kdo tuto ztrátu zaplatí?
  2. Proč nikdy nebylo předloženo na vědomí radě – zastupitelům právní stanovisko k případu obálky?
  3. Žádám Vás o zveřejnění tohoto stanoviska a o informaci, kolik toto právní stanovisko k obálce s pěti tisíci korunami stálo?

Děkuji za odpovědi

S pozdravem

Bc. Lukáš Herold

předseda zastupitelského klubu ODS při ZMČ Praha 5

Lukáš Herold

místopředseda OS ODS Praha 5
předseda klubu ODS při zastupitelstvu MČ Praha 5

Štítky:
komentář